EdiSonun KişiseL ÖzeLLikLeri

28 Şubat 2010 Yazan  
Kategori Eğitim BiLimLeri

Thomas Edisonun Kişisel özellikler

İnsanlık tarihinin en büyük mucitlerinden biri olan Thomas Edison, 1847’de Amerika’nın Ohio eyaletinde dünyaya geldi. Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan’daki Port Huron’a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı. Fakat başladıktan yaklaşık üç ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı. Bundan sonraki üç yıl boyunca özel bir öğretmen tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı kişiliğe sahip bir çocuk olan Edison, 10 yaşına geldiğinde kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.
Oniki yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ile Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan Edison, evlerindeki laboratuvarını trenin yük vagonuna taşıyarak, çalışmalarını burada sürdürdü. Bu dönemde Edison; Michael!Faraday’ın “Experimental Research in Electricity” adlı yapıtını okudu ve derinden etkilendi. Bunun üzerine bir yandan Faraday’ın deneylerini tekrarladı bir yandan da kendi deneylerine ağırlık vererek daha düzenli çalışmaya ve notlar tutmaya başladı.

Edisonu hepimiz tanırız.Hatta edisonun bir espirini hepimiz yaparız.Ve bu espiri ile edison kimdir nedir birden aklımıza gelir. ” Elektiriği edison buldu parasını biz ödüyoruz” Şeklinde espiri ile edison kimdir nedir hemen anlıyoruz.Edisonun hayatı ve çocukluğu nasıl biliyormusnuz. Peki edison kimdir.Peki edison kaç yaşında öldü.Edison hangi tarihler arası yaşadı.Edison ne zaman doğdu edison ne zaman öldü .
Edison asıl ismi Thomas Edison 1847 yılında doğdu.Edison 1931 yılında ölmüştür.
Thomas Edison (1847 – 1931)
Edisonun hayatı ve çocukluğu
Şu an elektriksiz yaşanmayacağını hepimiz biliyoruz bu nedenle edison insanlık tarihinin en büyük mucit’idir.Amerikada doğmuştur.Edison’un çocukluğu ndan bahsedersek 7 yaşında falan ailesi ile birlikte michigan adlı kasabada ilköğrenime başladı
Ve çok ilginç bir şey ki 3 ay sonra algılamasının yavaş olması sebebi ile okuldan uzaklaştırıldı.(ulan bunu atan adamlarda kafa mı var) Okuldan atılmasından sonra edison özel öğretmen ile 3 yıl boyunca eğitim gördü.Edison hayatı boyunca meraklı ve yaratıcı kişiliği ile sahip olması sebebi ile 10 yaşında biz kendimizi zeki zanneden şimdiki gençlerin asla ilgilenmediği kimya ve fizik kitaplarına merak sarmış(hemen fizik ve kimya kitabı alın tavsiyem
Edisonun çocukluğu
Edison hayatı’na 12 yaşına geldiğinde ailesine maddi katkı sağlamak amacı ile trende gazete satmaya başlamıştır.İşte türklerle en büyük benzer özelliği hem çalışırım hem ders yaparım mantığı ile evlerinde bulunan laboratuvarı trendeki yük vagonuna taşıdı ve edison çalışmalarına burada devam etti.
O zamanlarda Edison; Michael Faraday’ın “Experimental Research in Electricity” isimli yapıtını okudu ve acayip bir şekilde etkilendi. Bu olaydan sonra bir yandan Faraday’ın deneylerini tekrarladı bir yandan da kendi deneylerine önem vererek hem not tuttu hemde daha fazla çalışmaya başladı.
1868 yılında Edison kendine bir atölye kurdu ve aynı yıl içinde elektrikle çalışan bir oy kayıt makinasının ”isim hakkını ” aldı.Aygıt çok ilgi topladı ama sadece meraktan bakan kişiler olduğu için satılmadı.Ve para pulu biten Edison hayatı na bostondan ayrılıp newyorkta yaşamaya başladı.
Edison hayatı altın borsasının düzenlerken kullanılan telgraf ‘ın bozulması ile yeni bir yola girdi.Borsa yetkili kişilerin istemesi üzerine aygıtı başarılı bir şekilde tamir eden Edison,Western Union Telegraph Company’den geliştirilmeye çalışan telgraflı kayıt aygıtları üzerinde yetkinleştirme çalışması yapma önerisi aldı.Ve bunun sayesinde bir arkadaşı ile birlikte Edison Universal Stock Printer mühendislik adlı şirketini kurdu. Ve sattığı patentlerle kısa zamanda önemli bir servet edindi.
Edison hayatına kazandığı bu paralarla New Jersey’deki Newark’ta bir imalathane kurarak telgraf ve telem aygıtları üreterek devam etti.Biraz zaman geçtikten sonra imalathanesini kapatarak New Jersey’deki Menlo Park’ta bir araştırma laboratuvarı kurdu.Ve tüm zamanını yeni buluşlar bulmaya yönelik harcadı.
Edison ,1876′da Graham Bell’in geliştirdiği konuşan telgraf üzerinde çalışmaya başladı.Bu aygıtın içeriğine karbondan iletici ekledi ve telefonu yetkinleştirmeyi başardı.Ses dalgalarının dimamikliği üzerine yağtığı çalışmalar sonucu 1877 de sesi kaydedip tekrarlayan gramafon denen icatı geliştirdi. Tüm dünyada beğenilen ve duyulan bu buluşu ününün uluslararası düzeyde yayılmasına neden oldu.
Edison genelde başkalarından ilham alarak daha doğrusu kopya çekerek bana göre yapılmış olan icatları geliştirip daha üstün özellikler getirmiştir.İşte bunlardan biri olan edisonun icatlarından diğeri 1878 de
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum güçündeki ark lambasından etkilenen Edison, bundan daha güvenli olan ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambasını geliştirme çalışmasına girişti. Bu amaçla açtığı bir kampanyanın yardımıyla önde gelen işadamlarının parasal desteğini sağladı ve Edison Electric Light Company’yi kurdu. Oksijenle yanan elektrik arkı yerine havası boşaltılmış bir ortamda (vakum) ışık yayan ve düşük akımla çalışan bir ampul yapmayı tasarlıyordu. bu tasarımın amacı ile 13 ay boyunca flaman olarak kullanabileceği bir metal tel yapmak niyeti ile uğraştı didindi.. Sonunda 21 Ekim 1879′da özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinden elde ettiği akımla çalışan karbon flamanlı elektrik ampulünü halka tanıttı. 3 sonra New York sokakları bu lambalarla aydınlanacaktır.Tabiki şimdi bütün dünyada bütün gezegende mevcuttur.
İki kez evlenerek altı çocuk sahibi olan Edison, 1931 yılında New Jersey’de hayata gözlerini yumdu.
EDİSONUN HAYATI
EDİSONUN ÇOCUKLUĞU
İnsanlık tarihinin en büyük mucitlerinden biri olan Thomas Edison, 1847de Amerikanın Ohio eyaletinde dünyaya geldi. Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan’daki Port Huron’a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı. Fakat başladıktan yaklaşık üç ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı. Bundan sonraki üç yıl boyunca özel bir öğretmen tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı kişiliğe sahip bir çocuk olan Edison, 10 yaşına geldiğinde kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.
Oniki yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ile Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan Edison, evlerindeki laboratuvarını trenin yük vagonuna taşıyarak, çalışmalarını burada sürdürdü. Bu dönemde Edison; Michael!Faradayın Experimental Research in Electricity adlı yapıtını okudu ve derinden etkilendi. Bunun üzerine bir yandan Faraday’ın deneylerini tekrarladı bir yandan da kendi deneylerine ağırlık vererek daha düzenli çalışmaya ve notlar tutmaya başladı.
EDİSON’UN BAŞARILARI
1868′de kendine atölye kurdu ve aynı yıl geliştirdiği elektrikli bir oy kayıt makinasının patentini aldı. Aygıt oldukça ilgi topladı ama kimse tarafından satın alınmadı. Tüm parasını yitiren Edison, Boston’dan ayrılarak New York’a yerleşti. Edison’un şansı altın borsasının düzenlenmesinde kullanılan telgrafın bozulması üzerine döndü. Borsa yetkililerinin istemi üzerine aygıtı ustaca tamir eden Edison, Western Union Telegraph Company’den geliştirilmekte olan telgraflı kayıt aygıtları üzerinde yetkinleştirme çalışması yapma önerisi aldı. Bunun üzerine bir arkadaşı ile birlikte Edison Universal Stock Printer mühendislik şirketini kurdu. Ve sattığı patentlerle kısa sürede önemli bir servet edindi.
Bu parayla New Jersey’deki Newark’ta bir imalathane kurarak telgraf ve telem aygıtları üretmeye başladı. Bir süre sonra imalathanesini kapatarak New Jersey’deki Menlo Park’ta bir araştırma laboratuvarı kurdu ve tüm zamanını yeni buluşlar yapmaya yönelik çalışmalara ayırdı.
Edison, 1876′da Graham Bell’in geliştirdiği konuşan telgraf üzerinde çalışmaya başladı. Aygıta karbondan bir iletici ekleyerek telefonu yetkinleştirdi. Ses dalgalarının dinamiği üzerine yaptığı bu çalışmalardan yararlanarak 1877′de sesi kaydedip yineleyebilen gramafonu geliştirdi. Geniş yankı uyandıran bu buluşu ününün uluslararası düzeyde yayılmasına neden oldu.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum güçündeki ark lambasından etkilenen Edison, bundan daha güvenli olan ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambasını geliştirme çalışmasına girişti. Bu amaçla açtığı bir kampanyanın yardımıyla önde gelen işadamlarının parasal desteğini sağladı ve Edison Electric Light Company’yi kurdu. Oksijenle yanan elektrik arkı yerine havası boşaltılmış bir ortamda (vakum) ışık yayan ve düşük akımla çalışan bir ampul yapmayı tasarlıyordu. Bu amaçla 13 ay boyunca flaman olarak kullanabileceği bir metal tel yapmaya uğraştı. Sonunda 21 Ekim 1879′da özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinden elde ettiği akımla çalışan karbon flamanlı elektrik ampulünü halka tanıttı. Üç yıl sonra New York sokakları bu lambalarla aydınlanacaktı.
İki kez evlenerek altı çocuk sahibi olan Edison, 1931 yılında New Jerseyde hayata gözlerini yumdu.
Thomas Edison 1847′de Amerikanın Ohio kentinde doğmuştur. Son yüz yılın en büyük bilim adamlarından biridir. Binlerce icadı vardır. Ailesi Edison yedi yaşındayken Michigan’a taşındı. Buradaki ilkokul öğretmeninin okuyamayacak kadar aptal demesiyle okuldan alındı. Edison 12 yaşında para kazanmak için tren yollarında gazete satmaya başladı. Ancak kendisi Port Huron Detroit demir yolunda deney yaparken bir patlama sonucunda çıkardığı yangında vagon şefinin sert tokadı kulağına denk geldi ve Edison’u sağır etti.
1864′de tek tel üzerinde karşılıklı konuşmayı sağlayan telgraf aletini icat etti ve bunun sayesinde bir çok telgraf şebekesi şirketinin mühendisliğini yaptı. Tek tel üzerinde karşılıklı konuşmayı sağlayan telgraf aletini kırk bin dolara sattı ve zenginleşti ve bu daha o zamandan Edisonu ünlü birisi yapmıştı.
Edison 1869′da kendisine laboratuar kurarak fizik, kimya ve elektrikle ilgili deneyler yapmaya başladı. Bu arada borsa kurlarını otomatik olarak kaydeden bir makine icadıyla yılda yaklaşık altı yüz dolarlık gelir sağladı. Daha sonra New Jersey’de kendine ait Menlo Park fabrikasını kurdu. Buluşlarının bir çoğunu burada yaptı. Daha sonra mikrofanı icat ederek Graham Bell’in telefonunu geliştirdi. Bundan sonra çok önemli iki icat daha yaptı biri 1877’de Motograf denen elektrikli yazı makinasını icat etti. Bir yıl sonrada 1878’de Fonograf’ı icat etti. Daha sonra Telefonograf’ı ve Aerograf’ı buldu.
1883′de hayatının en büyük icadını gerçekleştirdi ve Edison etkisi denen olayı gerçekleştirdi yani ısıtılmış bir filamanın moleküler boşlukta elektron yayınlanmasını buldu. 1883′te bulduğu bu olay sıcak katotlu tüplerin temelini oluşturdu. Daha sonra Akkor lambanın üretimini geliştirmeyi başardı, bu da ampulün halk arasında yaygınlaşmasını sağladı. 1891′de kinestopu icat etti.
Edison aynı zamanda şu anda dünyanın en büyük zevklerinden biri olarak gösterilen sinema göstericisini icat etti ve 1895′ten başlayarak sinema göstericisini piyasaya sürdü.
thomas edison hayatı
thomas Edison (1847 – 1931)
nsanlık tarihinin en büyük mucitlerinden biri olan Thomas Edison, 1847’de Amerika’nın Ohio eyaletinde dünyaya geldi. Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan’daki Port Huron’a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı. Fakat başladıktan yaklaşık üç ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı. Bundan sonraki üç yıl boyunca özel bir öğretmen tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı kişiliğe sahip bir çocuk olan Edison, 10 yaşına geldiğinde kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.
Oniki yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ile Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan Edison, evlerindeki laboratuvarını trenin yük vagonuna taşıyarak, çalışmalarını burada sürdürdü. Bu dönemde Edison; Michael!Faraday’ın “Experimental Research in Electricity” adlı yapıtını okudu ve derinden etkilendi. Bunun üzerine bir yandan Faraday’ın deneylerini tekrarladı bir yandan da kendi deneylerine ağırlık vererek daha düzenli çalışmaya ve notlar tutmaya başladı.
1868′de kendine atölye kurdu ve aynı yıl geliştirdiği elektrikli bir oy kayıt makinasının patentini aldı. Aygıt oldukça ilgi topladı ama kimse tarafından satın alınmadı. Tüm parasını yitiren Edison, Boston’dan ayrılarak New York’a yerleşti. Edison’un şansı altın borsasının düzenlenmesinde kullanılan telgrafın bozulması üzerine döndü. Borsa yetkililerinin istemi üzerine aygıtı ustaca tamir eden Edison, Western Union Telegraph Company’den geliştirilmekte olan telgraflı kayıt aygıtları üzerinde yetkinleştirme çalışması yapma önerisi aldı. Bunun üzerine bir arkadaşı ile birlikte Edison Universal Stock Printer mühendislik şirketini kurdu. Ve sattığı patentlerle kısa sürede önemli bir servet edindi.
Bu parayla New Jersey’deki Newark’ta bir imalathane kurarak telgraf ve telem aygıtları üretmeye başladı. Bir süre sonra imalathanesini kapatarak New Jersey’deki Menlo Park’ta bir araştırma laboratuvarı kurdu ve tüm zamanını yeni buluşlar yapmaya yönelik çalışmalara ayırdı.
Edison, 1876′da Graham Bell’in geliştirdiği konuşan telgraf üzerinde çalışmaya başladı. Aygıta karbondan bir iletici ekleyerek telefonu yetkinleştirdi. Ses dalgalarının dinamiği üzerine yaptığı bu çalışmalardan yararlanarak 1877′de sesi kaydedip yineleyebilen gramafonu geliştirdi. Geniş yankı uyandıran bu buluşu ününün uluslararası düzeyde yayılmasına neden oldu.
1878′de William Wallace’in yaptığı 500 mum güçündeki ark lambasından etkilenen Edison, bundan daha güvenli olan ve daha ucuz bir yöntemle çalışan yeni bir elektrik lambasını geliştirme çalışmasına girişti. Bu amaçla açtığı bir kampanyanın yardımıyla önde gelen işadamlarının parasal desteğini sağladı ve Edison Electric Light Company’yi kurdu. Oksijenle yanan elektrik arkı yerine havası boşaltılmış bir ortamda (vakum) ışık yayan ve düşük akımla çalışan bir ampul yapmayı tasarlıyordu. Bu amaçla 13 ay boyunca flaman olarak kullanabileceği bir metal tel yapmaya uğraştı. Sonunda 21 Ekim 1879′da özel yüksek voltajlı elektrik üreteçlerinden elde ettiği akımla çalışan karbon flamanlı elektrik ampulünü halka tanıttı. Üç yıl sonra New York sokakları bu lambalarla
ydınlanacaktı.
İki kez evlenerek altı çocuk sahibi olan Edison, 1931 yılında New Jersey’de hayata gözlerini yumdu.

Sohbet, Sohbet OdaLarı, Sohbet SiteLeri

Mirc, Mirc indir, Sohbet

Yorumlar

194 Yorum yapilmis "EdiSonun KişiseL ÖzeLLikLeri"

 1. matrix_oguzhan@hotmail.com demiski 29 Nisan 10 22:23 

  süperrr.edisonu saten beyeniorm yani arkadaşlar ilginç yhaw.ampul yani sor bulunana seyi çıkardı adam helel

 2. matrix_oguzhan@hotmail.com demiski 29 Nisan 10 22:25 

  İlginç bişi 7 yasındayken 4 ay sonra bilgileri anlamıor.ve kendisi atılıryor.ve calısıp okuma yazmayı orenior tek basına sonra ampulu buluyor düşünün o olmasaydı evimiz karanlık olacaktı göremicektik.Helal olsun (Thomas Edison’a).

 3. yiğitcan demiski 17 Şubat 11 19:18 

  valla çok guzel ama fızıksel ozellıklerı yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 4. buse demiski 23 Şubat 11 12:54 

  süperrrrrrrrrrrr bir adam kendisine sonsuz teşekkürler

 5. betül demiski 28 Şubat 11 16:55 

  çok güzel anlatılmış ve edison çok iyi anlatılmışşş

 6. CEMRE SÖNMEZ demiski 28 Şubat 11 19:52 

  vawwwwwwwwwwwwww

 7. van erçişli mahsum çelebi demiski 28 Şubat 11 20:05 

  edison şimdi olsaydı ne isterdiniz

 8. van erçişli mahsum çelebi demiski 28 Şubat 11 20:07 

  valaha ne diğeceğimi düşündüm bile yeni icatlarda bul derdim

 9. hasan demiski 01 Mart 11 19:07 

  çok güzel de cok uzun

 10. hasan demiski 01 Mart 11 19:07 

  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 11. hasan demiski 01 Mart 11 19:08 

  vallllllllaaaaaaaaaaaa çok iyi çok şey öğrendim çok iyi adammmış

 12. osman demiski 01 Mart 11 19:09 

  okadar güzel ki cok şey borçluyum

 13. ayça su demiski 01 Mart 11 20:27 

  harika çok güzel 100 aldım saol site!!

 14. ayça su demiski 01 Mart 11 20:27 

  çok güzel de cok uzun

 15. ayça su demiski 01 Mart 11 20:28 

  vawwwwwwwwwwwwww

 16. ayça su demiski 01 Mart 11 20:30 

  http://www.SamyeLi.Net sitesi harika tüm arkilerime yolladım.

 17. EzGi demiski 02 Mart 11 14:37 

  çok başarılı ayrıca bir dahi . bide hayret ediom sadece amülü değilki adam sinemayı telgrafı falanda bulmuş helal valla

 18. cemre demiski 02 Mart 11 17:55 

  vallahi gerçektende çok uzun ediosn abi neymiş bu senin haikayen abooooooo

 19. sen demiski 03 Mart 11 16:04 

  ne kadarda uzun biraaz kisalt arkadasim yaaa

 20. mehmet demiski 03 Mart 11 17:26 

  Bu adamdan çok şey öğrendim,gerçekten güzel anlatmışsını.

 21. hilal demiski 06 Mart 11 13:44 

  çok güzel anlatılmış ödevim için çok iyi oldu teşekkürler 😀

 22. hilal demiski 06 Mart 11 13:45 

  aslında o kadar da uzun deil bnce 😛

 23. yusuf demiski 06 Mart 11 19:22 

  cok güzel miş

 24. yusuf demiski 06 Mart 11 19:23 

  kensidi benim

 25. yusuf demiski 06 Mart 11 19:23 

  vavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

 26. burak demiski 07 Mart 11 16:04 

  süpermiş yaa 😀

 27. sdsd demiski 07 Mart 11 22:27 

  hııııı bence uzun 2 saattir okuom bitmio

 28. Bora demiski 08 Mart 11 22:45 

  Okumaktan gözlerim çıktı

 29. ertu demiski 10 Mart 11 15:36 

  ne uzun sey yaaaaaa

 30. onur demiski 10 Mart 11 19:56 

  wow süper bi hayatı varmış

 31. alanur demiski 11 Mart 11 19:48 

  süpeeerrrrr

 32. aslı demiski 11 Mart 11 19:48 

  güzelll

 33. furkan demiski 12 Mart 11 20:38 

  off be nasıl bir adamış keşke ölmeseydi ampulu bulmuş be helal osun

 34. furkan demiski 12 Mart 11 20:39 

  keşke ben edison olsaydım:::::::::)

 35. ahmet demiski 13 Mart 11 16:06 

  edison bnim babam yhawwww xD

 36. ahmet demiski 13 Mart 11 16:07 

  uzun uzun bence uzu değil o zman senin okuman yavas hahahahhakikkikkuukukukukuk:D
  :DD:D.DD:d:

 37. seda demiski 13 Mart 11 20:05 

  keşke bende bir bilim kadını olsaydım

 38. seda demiski 13 Mart 11 20:06 

  vavvvvvvvvv

 39. şule demiski 14 Mart 11 18:51 

  Edison neden ampulu bulmuş :Karanlıktan korktuğu için ha? ha? ha?

 40. rana demiski 14 Mart 11 19:09 

  çok uzun ama ya

 41. çAĞATAY demiski 14 Mart 11 19:33 

  VAWWWWWWWWWWWWWWWWWW VALA SÜPER BİŞE

 42. çAĞATAY demiski 14 Mart 11 19:34 

  edison aslında ne para kırardı ama kırmamaş istese ampulu çok zengin adamlara satardı 1 ampul için 500.000 alsa varya

 43. alara demiski 15 Mart 11 17:45 

  sssssssssssüüüüüüüüüüüüppppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrr

 44. mustafa demiski 16 Mart 11 19:55 

  çok güzel bir site

 45. melisa demiski 16 Mart 11 19:57 

  harika

 46. melisa demiski 16 Mart 11 19:57 

  keşke bende ünlü olsaydım

 47. dijey PINAR demiski 17 Mart 11 19:01 

  AMAN BENİM HAYATIM ONDAN GÜZEL

  SİPALİ BOL

 48. GÖRKEM KİZ demiski 17 Mart 11 19:02 

  ÇOK GÜZEL HAYATI VARMIŞ

 49. serdar demiski 17 Mart 11 19:30 

  yhaa ampulu edisonun bulduğu iyi oldu o bulmasaydı seyyar teyyar durmadan buluş o buluş patladı gitti derdi

 50. betül demiski 17 Mart 11 20:05 

  waw beee edison büyük adam bnm kadar gsl olmasada büyük adam

 51. betül demiski 17 Mart 11 20:09 

  waw beee edison büyük adam

 52. tuğçe demiski 19 Mart 11 13:54 

  çok güzel ama bayağbi uzun
  :D:D:D:D:D

 53. tuğçe demiski 19 Mart 11 13:55 

  uuuzuuuuuuuun

 54. tuğçe demiski 19 Mart 11 13:55 

  hemde çççççooooooookkkkkkkkkkkkk

 55. MERVE demiski 22 Mart 11 15:44 

  Bence bir performans ödevi yazılırken bu yazı gayet yeterli olacak

 56. ++++++ demiski 24 Mart 11 16:10 

  +++++++++++++++++++++

 57. melike nur demiski 27 Mart 11 00:31 

  çok uzun keşke biraz daha kısa olsaydı…….

 58. melike nur demiski 27 Mart 11 00:32 

  ama yinede işime yaradı

 59. sinem kobal demiski 27 Mart 11 20:08 

  cnm küçüklerim çokk küçüksünüz dahaa :)

 60. yakışıklı demiski 28 Mart 11 18:52 

  kankalar ben hem çok yakşıklı ve zekiyim ve bu nedenle ensevdiğim insan edison gardaşlar 😀 ya :)

 61. can demiski 29 Mart 11 16:46 

  kime cekmiş yanii ben yapmış bulmuştum ampulu ve elektriği buda evime girip hem ampulumu almış hemde elektrık fikirlerimi yapmış adam benden caldi bunlarıı :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 62. satıgül demiski 30 Mart 11 19:28 

  biraz uzun ama ii

 63. büşra demiski 03 Nisan 11 09:36 

  çok uzunmuş yaa!!! olsun ama güzel beğendim . edison’u güzel anlatmışlar

 64. ecem demiski 04 Nisan 11 17:56 

  edison elektiri bulmasaydı şu anda bilgisayarın başında bile olamazdık

 65. özge demiski 06 Nisan 11 15:40 

  Güzel Ooooo
  -Öözge

 66. SiBeL demiski 09 Nisan 11 11:45 

  SüPeR

 67. SiBeL demiski 09 Nisan 11 11:45 

  çok g-üzel

 68. ubeyede demiski 11 Nisan 11 16:54 

  Helal olsun EDİSON’a

 69. ali demiski 11 Nisan 11 21:54 

  aynı benim kafamdansınubeyede deki arki seni çok seviyom

 70. BiNnUr demiski 11 Nisan 11 22:58 

  ama arkadaslar edison bizi masrafa soktu , ampulu buldu parasını biz ödüyoruz 😀

 71. doğa demiski 12 Nisan 11 21:04 

  aferin edisona

 72. sdfgbnm demiski 13 Nisan 11 19:02 

  süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 73. zehra demiski 15 Nisan 11 18:11 

  muhteşemmmmmmmmmmm hiçte uzun değil gardaşlarrrrrrrr

 74. halenur demiski 16 Nisan 11 13:55 

  kardesim elektriği o buldu parasını biz veiyozz:)

 75. emine demiski 19 Nisan 11 16:48 

  çok diye üzülmeyin çok güzel

 76. emine demiski 19 Nisan 11 16:50 

  çok diye üzülmeyin harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 77. emine demiski 19 Nisan 11 17:02 

  edison kime çekmiş canım ben ben

 78. melisa demiski 21 Nisan 11 08:18 

  çççççooookkkkkkkk gggggüüzelll

 79. melisa demiski 21 Nisan 11 08:19 

  iiiyiiii ammmaaa çokk uuuzuunnnnnnnn

 80. sevgi demiski 11 Mayıs 11 18:31 

  ya tmm da ben özelliklerini istiyorun ben onları biliyorum ama yinede cok teşkkürler size bize bunları yazdigininz için

 81. ibrahim eren demiski 15 Ekim 11 15:46 

  edison keşke cips yapma makinesi icat etse

 82. melis demiski 05 Kasım 11 13:32 

  çok gzl cok yardımcı oldu

 83. .............................. demiski 30 Aralık 11 20:20 

  cok guzel yha

 84. kerem demiski 02 Ocak 12 15:58 

  yaa ka daa

 85. furkan demiski 02 Ocak 12 15:59 

  süper

 86. sait demiski 08 Şubat 12 17:31 

  aferim edison güzel yazı mayk

 87. sait demiski 08 Şubat 12 17:32 

  aferin edison ALAH seni baışlasın canım benım çok iyi 😀

 88. gamze demiski 09 Şubat 12 20:15 

  ya çok uzun ama çok güzeeelllll 😀 bizde geçen hafta basit elektrik devresi yaptıık bende yaptım yani zor bişey deill

 89. ilknur demiski 12 Şubat 12 11:33 

  süperrrrrrrrr yani

 90. kerata demiski 12 Şubat 12 19:41 

  çookkkkkkkkkk ilginç

 91. kerata demiski 12 Şubat 12 19:42 

  çokk güzel şaşırdım

 92. piçlerin kralı demiski 12 Şubat 12 19:44 

  çok uuzzzzzzzzzzzunnnnnnnn yani dedoşkom

 93. rümeysa demiski 12 Şubat 12 20:30 

  biraz daha kısa olabilirmi 😎
  :-)
  :-/
  <3

 94. rümeysa demiski 12 Şubat 12 20:31 

  biraz uzun

  :-)

 95. beren demiski 13 Şubat 12 14:46 

  ÇOK SÜPER EDİSON MUHTEŞEM BİR İNSAN SİTEYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÖDEVİME ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ AMA BİRAZ UZUN OLMUŞ

  BİDE KİŞİSEL ÖZELLİKLERİNDEN BAHSEDİLSEYMİŞ DAHA İYİ OLURMUŞ KİŞİSEL ÖZELLİKLERİNİ BAŞKA SİTELERDEN ALMAK ZORUNDA KALDIM

 96. zehra demiski 15 Şubat 12 19:22 

  edisona in kere teşekkür ediyorum ödevime çok yardımcı oldu

 97. selen demiski 15 Şubat 12 21:07 

  bencede edison şu an hayatımızda olsaydı keşke bu ersten iyi not aldım ve bu siteye teşekkür ediyorum

 98. janes demiski 16 Şubat 12 16:22 

  offfffffffffffffffffffff nekadan uzun yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bn bubunu iki saate bitirim

 99. janes demiski 16 Şubat 12 16:23 

  ı love you bjk seni sewiyom bjk 😀

 100. burcu demiski 16 Şubat 12 17:37 

  sperer yhaa byıldım bn çok bgndim güzel bir hyatı vr elektrik olmasaydı napardınızz acaba:?

 101. nail demiski 16 Şubat 12 18:37 

  çok iyi ama bana çok yardımcı olamadı

 102. pelin demiski 16 Şubat 12 19:11 

  muhteşem bir site

 103. sude demiski 16 Şubat 12 19:20 

  Amqulu ben bulucaktım EDİSON ne ara bulmuş??

 104. ozge demiski 16 Şubat 12 19:57 

  muhteşem bir site ve çok bilgi veriyor

 105. aleyna demiski 22 Şubat 12 18:21 

  süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr yaaaaaaaaaaaaaaaa çokk tşkler ederimmmmmmmmmmm

 106. aleyna demiski 22 Şubat 12 18:22 

  güzell

 107. gülseee demiski 22 Şubat 12 18:52 

  tşk bulduğu için amaama çok uzun

 108. gülseee demiski 22 Şubat 12 18:54 

  :)

 109. sinem demiski 22 Şubat 12 19:47 

  vaLLaha adamda aLLah Razı oLsun o oLmasaydı şimdi bizz nerde bunLarı yazabiLecekTik ışıksızz

 110. sinem demiski 22 Şubat 12 19:48 

  buda çqq uzun yhaaaaa

 111. yüsra demiski 22 Şubat 12 21:58 

  yani kişisel özeliklerini sorduk hayatının en uzun yazabilecekleri şekilde yazmışlar yaaaa.tıtıtıtıtttttı

 112. yüsra demiski 22 Şubat 12 22:05 

  kişisel özelliğini soruyoruz onlar bize tüm hayatının en uzununu yazıyorlar.eğer tüm kişisel özeliklerinin tümü bu ise pes yani

 113. selin demiski 23 Şubat 12 14:37 

  of ya sosyal ödevi geşeke okullar tatil olsa

 114. ali kahraman demiski 23 Şubat 12 18:14 

  ya çok uzun ben hepsini nasıl yazim yaa ama güzel mişş….

 115. otto motto demiski 23 Şubat 12 19:08 

  bu sadece edisonun hayatının kısaca özeti öf ya

 116. emel demiski 23 Şubat 12 23:09 

  yahu çok güzel ama bunun kişisel özellikleri nerdddddeeee

 117. berna demiski 25 Şubat 12 13:13 

  spr <3

 118. ikra arar demiski 25 Şubat 12 16:06 

  ama yani kişisel özellik aramıştım

 119. ikra arar demiski 25 Şubat 12 16:07 

  ama süperrrrrrrrr

 120. kendı demiski 26 Şubat 12 13:46 

  superrr bi adam

 121. eren demiski 26 Şubat 12 18:57 

  oh ödevim bitti
  oh
  edisona üzüliyom
  bn

 122. eren demiski 26 Şubat 12 18:58 

  oh 😀 😀 😀 😀 😀 .D 😀 :d.D:D:D:D:D:D:D:Dd:d:d:d:d:d:d

 123. eren demiski 26 Şubat 12 18:59 

  3:)

 124. nuh ali demiski 27 Şubat 12 13:42 

  hayatının özeti

 125. harun demiski 27 Şubat 12 14:54 

  süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀

 126. harun demiski 27 Şubat 12 14:55 

  😀 :v :O :) <3

 127. Ayşe demiski 27 Şubat 12 14:59 

  Thomas Edison bilim adamının buluşları ile ilgili çok güzel bir sıte açmışsınız

 128. Ceyda demiski 27 Şubat 12 15:03 

  Bence Thomas Edison harika süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr bir bilim adamıdır ampulu buluşunu ve kişisel özelliklerini anlatan harika bir site açmışsınız

 129. Ceyda demiski 27 Şubat 12 15:05 

  bence harika bir adam

 130. Ceyda demiski 27 Şubat 12 15:06 

  çokkkkkkkkkkkkk büyük bir buluşu vardır

 131. Ceyda demiski 27 Şubat 12 15:06 

  bence buluşu nun hayatımıza bir çok etkisi vardır

 132. bahu demiski 27 Şubat 12 19:04 

  yorumları da kendisi gibi uzunmuş

 133. aslı demiski 27 Şubat 12 20:29 

  adam süper yaaaaa
  dehşet hatta…………….

 134. sadet demiski 28 Şubat 12 13:40 

  çok guzel dersimden 100 alıp karneme 5 pekiyi gectı

 135. sadet demiski 28 Şubat 12 13:41 

  çok iyi bulusları var dimi arkadaşlar

 136. buse demiski 28 Şubat 12 18:04 

  edisona çok tesekkur edıyorum bulusu hayatımıza onem kattı .

 137. eko demiski 01 Mart 12 15:47 

  wallaa çok süperrrrrrrrrrr

 138. gamze demiski 01 Mart 12 17:23 

  çok uzun ama çok güzell :)
  :*

 139. yaren demiski 01 Mart 12 18:43 

  cok guzel

 140. Hasan demiski 01 Mart 12 19:11 

  vede ama çok yetenekli birisiymiş ve ampül le sinamayı o buldu…

 141. ali bahar demiski 01 Mart 12 19:16 

  çooooooooooooooooook güzellllll 100 üstü 100 aldım be harika bir yıldız

 142. vali demiski 01 Mart 12 20:23 

  süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 143. can demiski 02 Mart 12 20:53 

  edi abi iyide ampulu buldun peki neden buldum

 144. berkan demiski 04 Mart 12 20:23 

  can sen degil bize salak digen:) :(

 145. sema demiski 06 Mart 12 15:25 

  ampulu edison bulmadı sadece geliştirdi edison birinden çalmış bikeere ampulu :)

 146. cengizhan demiski 06 Mart 12 21:59 

  çok güzelll süper

 147. burcu gülpınar demiski 07 Mart 12 11:26 

  çooooooook uzunnnnnnnnnnn

 148. ada demiski 07 Mart 12 19:22 

  ya bence de edison diğer bilim insanlarından çok farklı çünkü kimsenin bulamayacağı şey olan ampülü bulmuş biz sosyal dersinde onu daha iyi tanıdık ama burda yazılanlardan daha fazla şey öğrendim…

 149. selamlı kız demiski 07 Mart 12 19:25 

  edisona öyle saka yapanlar mı var valla yei duyuyorum süper işime yaradı ödev için

 150. askımsın demiski 07 Mart 12 19:26 

  hahahahahahhahahahah selam kız çok komiksin

 151. Şevval demiski 08 Mart 12 17:35 

  Bence bu site çok güzel

 152. sinem demiski 08 Mart 12 17:39 

  Bu site çok güzel

 153. enes demiski 08 Mart 12 20:31 

  abıcım manyak bıseyde kardes neden kisisel ozllıkleri yasmadın

 154. elif demiski 10 Mart 12 15:04 

  harika bir adammış…. (thomas edison)

 155. Kadir demiski 10 Mart 12 17:29 

  çook güzelll

 156. nnfsfvah demiski 10 Mart 12 19:51 

  cok uzun yaaaaaaa

 157. nnfsfvah demiski 10 Mart 12 19:52 

  süppppppppperrrrrrrrrrrrrrrr

 158. nnfsfvah demiski 10 Mart 12 19:52 

  hariga harika :)))))))))))))))))

 159. kmo demiski 11 Mart 12 11:53 

  olağan üstü:P:D:)

 160. ZERO demiski 11 Mart 12 15:03 

  İYİ BİR BULUŞ

 161. SAGOPA KAJMER demiski 11 Mart 12 15:04 

  AMPUL RENKLİDİR

 162. bvfks demiski 11 Mart 12 15:49 

  yaza yaza ellerim giti ya

 163. bvfks demiski 11 Mart 12 15:50 

  ay çok güzel

 164. çılgınkız4 demiski 11 Mart 12 21:13 

  çok güzel ama ben hayatını değil kişisel özellikleri yok.bana kişisel özellikleri lazım hemen şimdi çabuuuuk

 165. çılgınkız4 demiski 11 Mart 12 21:16 

  çok güzel ama ben hayatını değil kişisel özellikleri aradım .bana çok lazım çünkü yarın okul var. hemen sesimi duyun 5.sınıfa gidiyorum sosyal kitabında çalışma bölümünde sayfa 72 de ödevim var 5.sınıfta olanlar ve orayı işlemiş olanlar cevap yazsın

 166. enes bilgiç demiski 13 Mart 12 13:12 

  vay bea ödevdi ödevden 100 aldım+okulda 1.oldum

 167. adem demiski 13 Mart 12 13:36 

  süper yaaa <3

 168. ozan demiski 13 Mart 12 19:22 

  edison olmasa hat olmaz

 169. ozan demiski 13 Mart 12 19:23 

  edison olmasa hayat olmaz

 170. çılgın demiski 15 Mart 12 00:48 

  kimse bunun gibi olamaz

 171. çılgın demiski 15 Mart 12 00:48 

  bunun yüzünden 100 aldım :)

 172. seviyorum demiski 16 Mart 12 20:21 

  süperrrrr

 173. ali demiski 18 Mart 12 09:20 

  aynennn çok güzelde çok uzun 1 saatimi aldı yazmam

 174. ebrar demiski 19 Mart 12 19:17 

  süperrrr bu siteyi arkadaşlarma önerdim

 175. tugra demiski 20 Mart 12 20:30 

  lan bak ben bu kadar güzel bişey görmedim :)))))

 176. elif demiski 22 Mart 12 18:16 

  keşke ben edison olsam <(")

 177. erdi demiski 22 Mart 12 18:18 

  ben en çok ampulu bulmak isterdim ama benden önce bulan var

 178. vesile demiski 27 Mart 12 18:21 

  yazmaktan kolum çatladı okumaktan gözüm patladı

 179. hazal demiski 03 Nisan 12 18:12 

  süper bir adam

 180. merve demiski 06 Nisan 12 14:45 

  ampulu aslında edison bulmadı kim diye sorarsanız hollandadan bir adam buldu adam ölünce edisondaa ben buldum dedi

 181. mervve demiski 06 Nisan 12 14:47 

  yani sorun böyle edison bulmadı yazanlarda boşuna yazmış

 182. merve demiski 06 Nisan 12 14:48 

  elif sen bulsaydın şimdiye kadar çoktan gebermiştin

 183. sanane demiski 08 Nisan 12 09:51 

  waw gzl bir site

 184. elif ece demiski 10 Nisan 12 17:15 

  süper

 185. Hale demiski 09 Ocak 13 08:05 

  ödevim vardı bu kadar uzun olcanı tahmin etmemiştim

 186. Hale demiski 09 Ocak 13 08:06 

  ama yarısını kopyaladımda,öyle bitirebildim yoksa 5 haftada bitirirdim (:

 187. Hale demiski 09 Ocak 13 08:08 

  bende aynen böyle edisona benzedim yaaa gözümde olan şeyle.

 188. sude demiski 09 Mart 13 11:00 

  keşke sizde o adam gibi adam olsanız

 189. Ece demiski 24 Mart 13 17:29 

  Cok güzel ama ben irternete Edison’un en belirgin özellikleri yazmıştım

 190. ali demiski 12 Nisan 14 12:39 

  süperrrrrrrr birşeyyyy buuuu …. !!!! 😀

 191. ali demiski 12 Nisan 14 12:39 

  en güzel site bu site…!!! :S

 192. şule demiski 12 Nisan 14 12:40 

  evet aynennnn..!:D

 193. ecehan demiski 12 Nisan 14 12:42 

  ben bu siteyi beğendim çok güzel birşey bu 😀 <3

 194. şafak demiski 17 Nisan 14 14:04 

  vallha çok güzel çok bilgilendirici

Yorum Yaparken Lütfen SeviyeLi YorumLar Yaziniz.!